Barbaros mah.173.sok. no: 11 A Bağcılar - İstanbul - Türkiye
HİZMETLERİMİZ
Havalandırma Tesisatı
Havalandırma Tesisatı

Havalandırma Tesisatı kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemidir.

 

Havalandırma tesisatları; kapalı mekanlarda çok sayıda insanın bulunuşu, endüstriyel ortamlarda ise bazı uygulamalar yüzünden kirlenen hava sonucunda temiz hava ihtiyacını karşılamak için havanın sürekli veya geçici olarak yenilenmesi için proje uygun olarak kurulan sistemlerdir.

 

Gerekli sistemler mahalin havasının hem sıcaklık, hem izafi nemini bütün bir yıl boyunca, dış hava şartlarından bağımsız bir değerde sabit tutmasını amaçlar. Havalandırma sistemlerinin temel unsurları şunlardır;sıcaklık, hava hızı, hava temizliği. Temel ekipmanları ise; klima santraleri, ısı geri kazanım cihazları, aspiratörler/vantilatörler, menfezler, susturucular, hava damperleri, ısıtıcı soğutucu bataryalar ve havalandırma kanallarıdır.

 

Havalandırma sistemleri hava hareketini sağlayan kuvvetlere göre üçe ayrılır:

 

    Doğal Havalandırma: Havanın hareketi ve dolayısıyla yenilenmesi sıcaklık farklarına ve rüzgar etkisine bağlıdır. (Baca ve rüzgar etkisiyle)

    Doğal–Mekanik havalandırma: Rüzgar etkisiyle çalışan baca aspiratörleri örnek olarak verilebilir.

    Mekanik Havalandırma: Bu tip havalandırmada havanın hareketini bir vantilatör temin eder. Bu da üç şekilde olabilir:

 

  • Mekanik girişli doğal çıkışlı (vantilatörlü)
  • Doğal girişli mekanik çıkışlı (aspiratörlü)
  • Mekanik giriş ve çıkışlı (vantilatör ve aspiratörlü)

 

Havalandırma Sistemleri
HİZMET YELPAZEMİZ (SEKTÖRLER)

Sığınak havalandirma sistemleri

Otopark havalandirma sistemleri

Elektrostatik fitre havalandirma sistemleri

Aktif karbon havalandirma sistemleri

Sulu filtre havalandirma sistemleri

Avrupa yakası havalandirma sistemleri

Havalandirma imalatı

Menfez ve panjur havalandirma sistemleri

Çamaşırhane havalandirma sistemleri

Mutfak havalandirma sistemleri

Etiketler
pulvarize su ile toz bastırma sistemi, toz bastırma sistemleri, pulvarize toz kontrol sistemleri, toz kontrol sistemleri, toz indirgeme, inşaat yıkım fanı, sulu toz fanı, bina yıkımı toz kontrol, istanbul havalandırma sistemleri, havalandırma sistemleri istanbul, havalandırmacı istanbul, mekanik havalandırma sistemleri, endüstriyel havalandırma sistemleri, toz toplama havalandırma sistemleri, sulu filtre havalandırma sistemleri, kokusuz ve dumansız havalandırma sistemleri, havalandırma baca sistemleri, havalandırmacı, havalandırmacı istanbul, havalandırmacı bağcılar, havalandırmacı güneşli, havalandırmacı ikitelli, çelik baca sistemleri, davlumbaz havalandırma sistemleri, yemekhane havalandırma sistemleri, havalandırma kanalı, havalandırma borusu
Adres
Barbaros mah.173.sok. no: 11 A
Bağcılar - İstanbul - Türkiye
Harita